«Զինվենք մեդիագրագիտությամբ»
Ելնելով թվային դարաշրջանում տեղեկատվական և մեդիագրագիտության կարևորությունից, ս.թ. նոյեմբերի 12-ին ՆՁԱԿ-ի գիտատեխնիկական գրադարանը Հայաստանում Մեդիագրագիտության շաբաթվա շրջանակներում կազմակերպել է սեմինար-հանդիպում  «Զինվենք մեդիագրագիտությամբ» խորագրով, որին մասնակցեցին Հ. Պողոսյանի անվան թիվ 82 հիմնական դպրոցի բարձր դասարանի աշակերտները:
Միջոցառման շրջանակներում կայացավ հանդիպում «Մեդիա» նախաձեռնությունների կենտրոնի մասնագետ Անահիտ Դանիելյանի հետ, ով խոսեց մեդիագրագիտության մասին որպես պաշտպանիչ դիմակի, որն օգնում է խուսափել լրատվական վարակներից, ներկայացրեց մեդիագրագիտության կանոնները, ծանոթացրեց կենտրոնի կողմից ստեղծված որոշ խաղերի հետ: Այնուհետև մասնակիցների համար անցկացվեց ինտերակտիվ, կրթական խաղեր՝  «Մեդիամարտ»  (https://media.am/mediabattle/) և «Ցանցառ» (https://tsantsar.media.am/), որոնք օգնում են ավելի գրագետ ու պաշտպանված լինել մեդիատիրույթում՝ կիրառելով լուրերը ստուգելու, վերլուծելու, կեղծն ու հավաստին իրարից տարբերելու հմտությունները։ Աշակերտները ակտիվ մասնակցեցին խաղերին և շատ հարցերին տվեցին ճիշտ պատասխաններ:
Միջոցառման վերջում աշակերտները ծանոթացան գիտատեխնիկական գրադարանի գրականության ցուցահանդեսին և ցանկություն հայտնեցին դառնալ գրադարանի օգտվողներ:

"Arming with Media Literacy"
Due to the importance of information and media literacy in the digital age, this year On November 12, 2021, the Scientific and Technical Library of the National Center for Innovation and Entrepreneurship organized a seminar-discussion entitled "Arming with Media Literacy" within the framework of Media Literacy Week in Armenia, which was attended by   pupils of Poghosyan N 82 basic school.
Within the framework of the event, a meeting was held with Anahit Danielyan, a specialist at the Media Initiatives Center, who spoke about media literacy as a protective mask that helps to avoid media infections, introduced the rules of media literacy. Then, interactive, educational games were held for the participants: "Media Battle" (https://media.am/mediabattle/) and "Tsanstar" (https://tsantsar.media.am/), which help to be more literate and protected in the media space. Using the skills to verify, analyze, distinguish between true and false news. The pupils actively participated in the games and gave the correct answers to many questions.
At the end of the event, the pupils got acquainted with the literature exhibition of the Scientific and Technical Library and expressed their desire to become library users.