Նշվել է ավտոմեքենաներում ամենավատ նորամուծությունների մասին
SlashGear պարբերականի լրագրողները թվարկել են այն գործառույթները, որոնք ավտոսիրողները չէին ցանկանա տեսնել նոր մեքենաներում։ Այս մասին տեղեկացվել է պարբերականի կայքում։
Ընթերցողների հարցման հիման վրա հեղինակները նշել են վատագույն նորամուծությունները, որոնք հայտնվել են ժամանակակից ավտոմեքենաներում։ Առաջին հերթին լրագրողները նշել են գազ արտանետող խողովակի կեղծ վերադիրները եւ թափքի օդորակիչ կեղծ ճեղքերը։ Նման դիզայներական լուծումները մասնագետներն անվանել են «դիզայներական հիմարության ձեւ, որպեսզի մեքենաներն ավելի ագրեսիվ տեսք ունենան, քան կան իրականում»։
Հեղինակները քննադատել են նաեւ ձայնը ճանաչելու համակարգերը. այդ գործառույթը մեքենաներում աշխատում է ոչ այնքան լավ։ Նշվել է, որ ձայնային շատ ասիստենտներ արձագանքում են մեքենաների մակնիշների անվանումներին, ինչի հետ կապված ավելանում է պատահական միացումների թիվը։
Վերջում մասնագետները նշել են ղեկի եւ սրահի սենսորային կառավարման մասին։ «Մեքենայի սրահում տեղ չկա տակտիլ սենսորային կառավարման համար»,- կտրուկ հայտարարել են ավտոարտահանողները։

Названы худшие нововведения в автомобилях
Журналисты издания SlashGear перечислили функции, которые автолюбители не хотели бы видеть в новых машинах. Об этом сообщается на сайте медиа.
На основе опроса читателей авторы назвали худшие нововведения, которые появились в современных автомобилях. В первую очередь журналисты отметили поддельные насадки на выхлопную трубу и фальшивые вентиляционные отверстия на кузове. Подобные дизайнерские решения специалисты назвали «формой дизайнерской чепухи, чтобы машины выглядели более агрессивно, чем они есть на самом деле».
Также авторы раскритиковали системы распознавания голоса — подобная функция в автомобилях работает недостаточно хорошо. В материале говорится, что многие голосовые ассистенты отзываются на названия марок автомобилей, в связи с чем увеличивается число случайных срабатываний.
В заключении специалисты отметили сенсорное управление — на руле и в салоне. «В салоне автомобиля нет места для тактильного сенсорного управления», — категорично заявили автоэксперты.