Բրիտանիայում ստեղծել են թրեքեր միայնակ զբոսնող կանանց պաշտպանության համար
Բրիտանիայի հեռախոսային ծառայությունը (BT Group) ստեղծել է «Ուղեկցիր ինձ տուն» թրեքերը, որը թույլ կտա կանանց միանալ GPS-հետապնդման համակարգին զբոսանքի ժամանակ:
Ծառայության օգտատերերը կկարողանան ներառել իրենց տան հասցեն ու այլ նշանակետերը հեռախոսի համար նախատեսված հավելվածում: Նախքան զբոսանքն անհրաժեշտ է միացնել հավելվածը, զանգահարել կամ տեքստային հաղորդագրություն ուղարկել 888 համարին: Դա թույլ կտա թրեքերին սկսել GPS-հեռապնդումը: Հաշվարկելով ճանապարհի համար հատկացվող մոտավոր ժամանակը՝ հավելվածը կկատարի զանգ, երբ օգտատերն արդեն պետք է լինի վերջնակետում: Եթե պատասխան չստանա, ապա թրեքերն իրականացնում է արտակագր զանգեր կոնտակտներին, այնուհետեւ կանչում ոստիկանություն:
«Այդ նոր ծառայությունը պայմանականորեն կոչվում է 888 կամ «ուղեկցիր ինձ տուն», սակայն այն նաեւ կարելի է օգտագործել տաքսիով կամ հանրային տրանսպորտով երթեւեկելիս, կամ ցանկացած այլ ուղեւորության ժամանակ»,- Daily Mail-ը մեջբերում է նախագծի տնօրեն Ֆիլիպ Յանսենի խոսքերը:
BT Group-ի ղեկավարությունը նշել է, որ նրանք սկսել են ծրագրավորվել Լոնդոնի փողոցներում կանանց սպանություններից հետո: Հիշեցնենք, որ սպանվել էր մարքեթինգի գծով տնօրեն Սառա Էվերարդն ու մահմեդական ուսուսչուհի Սաբինա Նեսան:

Phone-tracker to protect lone women
The British Telephone Service (BT Group) has developed a Walk Me Home tracker that will allow women to be connected to a GPS tracking system while walking.
Users of the service, which can be accessed by any network, will be able to enter their home address and other destinations into the mobile phone. Before walking, you need to launch the application, call or send a text message to 888. This will allow the tracker to start GPS tracking. Calculating the approximate travel time, the application will make a call when the user should already be at the destination. If there is no answer, then the tracker calls emergency contacts, and then the police.
BT Group management noted that they began to develop a tracker application after the murders of women on the streets of London.